Futboll Sport

FATI I TRISHTË I EMILIANO SALA/ Dalin rezultatet e autopsisë, ja pse vdiq futbollisti

Emiliano Sala, sulmuesi i pafat i Argjentinës, i cili ra në Kanalin Anglez më 21 janar, ndërkohë që po fluturonte nga Nantes në Cardiff, vdiq si pasojë e “plagëve në kokë dhe në gjoks” dhe pasi trupi i tij u tërhoq nga avioni më 4 shkurt, u identifikua vetëm falë gjurmëve të gishtërinjve.

Këtë gjë e zbuloi autopsia pas një hetimi për vdekjen e tij.
Një raport i plotë i degës së Hetimeve Ajrore nuk do të publikohet për një periudhë prej 6 deri në 12 muaj, por një raport paraprak duhet të dorëzohet brenda dy javësh.

Ndërkohë, nuk gjen paqe familja e David Ibbotson, pilotit që drejtonte piper N264DB Malibu që ra në Kanalin Anglez.
Vajza Danielle i tha sot “Good Morning Britain” se familja ka mbledhur deri tani 140,000 sterlina për të financuar një operacion kërkimi që do të kushtojë më shumë se dyfishi i kësaj shume.
“Nëse ke shpresë, nuk duhet të dorëzohesh – tha ajo – Ai nuk do të ndalte së më kërkuari”.

Edhe bashkëshortja e pilotit kërkon trupin e tij. “Ne e dimë se ai ka ikur, por e duam mbrapsht. E dimë që ka vdekur por e duam në shtëpi”, ishte apeli i gruas së tij Nora.
“Ai ishte një bashkëshort i shkëlqyer, gjithmonë na ka mbështetur dhe ishte shkëmbi ynë. Na duket sikur ai sapo doli vetëm në këtë moment. E di se kushtet e motit nuk janë më të mirat dhe deti është i rrezikshëm, por ne kemi nevojë për një vështrim të fundit”, tha gruaja e pilotit të Sala.

Related posts

Inter ka një objektiv të ri në merkaton, kushton 15 milionë euro

Isa.Autor

“RINIA” E DYTË E SUAREZIT/ Kërcënon edhe “Pleshtin” me “luftë” brenda llojit

Delo.autor

PO SHKËLQEN ME WERDER BREMEN/ Rashica titullar në miqësoren kundër Everton

Delo.autor

Leave a Comment