Futboll La Liga Sport

HUMBI NDAJ BETIS/ Por Oblak i mohon golin e sigurt me një pritje fantastike (VIDEO))

Atletico Madrid pësoi një humbje 1-0 ndaj Real Betis pasditen e dielë në La Liga. Debutimi i Alvaro Morata-s nuk shkoi ashtu siç mendohej.

Megjithatë, kishte një skenë e cila po bën xhiron e botës. Gjatë një aksioni të Betis, Jan Oblak tregoi pse konsiderohet një nga më të mirët në botë.

Pas një krosi në zonë, një prej sulmuesve vendas kërcen mbi të tjerët dhe lëshon një goditje të bukur me kokë, por Oblak i mohon golin e sigurt me një pritje fantastike.

Padyshim që do të jetë mes tre pritjeve më të mira të sezonit, jo vetëm në La Liga.

Related posts

NUK MJAFTON RONALDO/ Ja kush janë ekipet që kanë fanellat më të shtrenjta në Serie A

Isa.Autor

E BUJSHME/ Formacioni më i shtrenjtë nga transferimet e viteve të fundit, mungon Cristiano Ronaldo (FOTO)

bora.autor

Messi shpërtheu ndaj arbitrit: Je një mu…, po e bën në brekë…

Sadik.Autor

Leave a Comment