Futboll Kategoria Superiore Ndeshjet Live

LIVE/ Kastrioti-Skënderbeu: Starton pjesa e dytë, trajnerët nuk bëjnë ndryshime (VIDEO)

Pas një situatë të paprecedentë ku janë sulmuar 3 futbollistët e Skënderbeut, Kristi Vangjeli, Oto Xhon dhe Idriz Toskiç, është vendosur që sfida mes Kastriotit dhe Skënderbeut të startojë.

Pas shumë diskutimesh, drejtuesit e klubit korçar kanë marrë siguri për mbarvajtjen e ndeshjes, teksa është kërkuar edhe ndihma e Forcave Speciale.

Lojtarët kanë zbritur në fushë për nxehmjen e zakonshme, ndërkohë që të 2 trajnerët kanë bërë publik edhe formacionet zyrtare, ku nuk mungojnë surprizat. 2 debutues nga minuta e parë për Skënderbeun, bëhet fjalë për mesfushorët Pervan dhe Toskiç, ndërkohë nuk mungojnë debutuesit edhe te Kastrioti. Trajneri Devolli i ka surprizuar të gjithë duke hedhur nga minuta e parë portierin Çekrezi,.

LIVE| KASTRIOTI-SKËNDERBEU 0-0

KOMENTI LIVE:

46′ Starton pjesa e dytë.

Mbyllet pjesa e parë, 0-0.

45′ Akordohet 1 minutë shtesë.

43′ Skënderbeu provon të avancojë përpara, por mbrohen mjaft mirë futbollistët e Kastriotit.

39′ Toskiç edhe një krosim në zonë, largon mjaft mirë mbrojtësi Shehi.

32′ Idriz Toskiç është i ndëshkuari i parë i sfidës. Mesfushori i Skënderbeut nuk falet nga gjyqtari pas një faulli ndaj Vatnikajt.

24′ Pranë golit Kastrioti me Ymerajn. Në rënie e sipër mesfushori ka provuar me të djathtë, por topi ka shkuar ngjitur me shtyllën.

20′ Përplasje në mesfushë mes Markut dhe Alitit, futbollistët e kalojnë me një këshillim.

15′ Lojë e ashpër në Fushë-Krujë, gjyqtari Xhaja këshillon lojtarët.

11’ Tjetër goditje nga këndi për Skënderbeun. Kroson Gripshi, por Vatnikaj largon nga zona.

9′ Pranë golit Skënderbeu me Pervan. Gjuajtja e kroatit është ndalur nga portieri Çekrezi.

4′ Goditje dënimi për Kastriotin shumë pranë zonës të Skënderbeut. Provon Herald Marku, qëndrore gjuajtja, pret në 2 kohë portieri Teqja.

2′ Lojë e ashpër që në minutat e para. Shehu ndërhyn në mënyrë të gabuar ndaj Pervan, gjyqtari e këshillon.