Futboll Seria A Sport

MILANI MENDON PËR SHPENZIMET/ PSG interesohet për shërbimet e mesfushorit “Kuqezi”…

Zemër, muskuj dhe frymë në shërbim të ekipit. Franck Kessie po konfirmon veten një lojtar i rritur në rrafshin taktik në skuadrën e Rino Gattuso. Në fakt, në sezonin me Milanin ka 2,357 minuta, emblemë në mesin e fushës, i pazëvendësueshëm për atë që jep dhe përshtatet mirë me ambicionet e klubit për t’u kapur zonën Champions në fund të sezonit.

Merakto – Kessie u ble nga Atalanta për 32 milionë euro dy vite më parë, por 22-vjeçari nga Bregu Fildishtë ka karakteristika që shumë pak lojtarë të tjerë i kanë në Europë. Për këtë ka ngjallur interesin e Chelsea dhe Arsenal në Angli. Por, siç raporton Calciomercato.com, PSG është klubi që ka interes më serioz. Drejtori sportiv, Henrique Antero është një admirues i mesfushorit.

Situata – Duke parë bilancet e klubit do të vendoset edhe e ardhmja e tij. Aktualisht Kessie ka kontratë deri në vitin 2021 me Milanin dhe po vlerësohet një rinovim me një plan afatgjatë. Gjithsesi, situata e tij do të vlerësohet në muajt e ardhshëm dhe do të merret një vendim. Leonardo do të vlerësojë gjithçka me Gazidis dhe nëse në drejtim të tij vjen një ofertë mbi 30 milionë euro do të merret në konsideratë shitja e tij, duke parë edhe shpenzimet që janë kryer në janar për afrimin e Piatek dhe Paqueta.

Related posts

Surprizon Sterling, refuzon rinovimin me Man.City-in

Sadik.Autor

E BUJSHME/ Manchester United i ofrohet Verrati si pjesë e marrëveshjes për…

Isa.Autor

Calhanohlu: Harrojmë Juven, sytë nga derbi…

Sadik.Autor

Leave a Comment