Futboll Sport

NGA MODRIC TEK BENZEMA/ Zbulohen 20 më të mirët e janarit dhe surprizat nuk mungojnë

Observatori i futbollit, “CIES”, ka publikuar listën e lojtarëve më të mirë të muajit janar, të cilët janë përzgjedhur duke u bazuar te të dhënat e “Opta” (kompani që merret me analizimin e statistikave sportive).

“CIES” ka marrë në konsideratë 5 kampionatet kryesore të Europës (Premier League, Serie A, Ligue 1, Liga dhe Bundesliga) dhe i ka dhënë një vlerësim çdo lojtari, deri në një maksimum prej 100 pikësh.

Kjo është lista e 20 futbollistëve më të mirë të muajit të kaluar sipas “CIES”, që dominohet nga lojtarë të Real Madrid, por surprizat nuk mungojnë:

1. Luka Modric 97.8 (Real Madrid)

2. Karim Benzema 95.0 (Real Madrid)

3. Sergio Ramos 94.8 (Real Madrid)

4. Aymeric Laporte 93.0 (Manchester City)

5. Nico Elvedi 92.3 (Borussia Mönchengladbach)

6. Dani Parejo 92.3 (Valencia)

7. Yann Sommer 92.0 (Borussia Mönchengladbach)

8. Nicolas Pépé 92.0 (Lille)

9. Gianluigi Donnarumma 92.0 (Milan)

10. Axel Witsel 92.0 (Borussia Dortmund)

 

11. Ibrahima Sissoko 91.7 (Strasbourg)

12. Vinícius Júnior 91.3 (Real Madrid)

13. Raúl de Tomás 90.7 (Rayo Vallecano)

14. Sergio Reguilón 90.5 (Real Madrid)

15. Cristiano Ronaldo 90.3 (Juventus)

16. Matthias Ginter 90.3 (Borussia Mönchengladbach)

17. Kyle Walker 90.3 (Manchester City)

18. Carlos Casemiro 90.0 (Real Madrid)

19. Lars Stindl 89.7 (Borussia Mönchengladbach)

20. Raheem Sterling 89.5 (Manchester City)

Related posts

DERBI I ITALISË/ Aksion i mrekullueshëm dhe gol, por arbitri hidhëron Ronaldon (VIDEO)

Delo.autor

LIVE/ Kukësi-Teuta, E pabesueshme çfarë humbet Shkurtaj ndaj portierit

Delo.autor

Kroacia/ Dalic kërcënon Francën: Kampionët do të jemi ne

Sadik.Autor

Leave a Comment