Futboll Seria A Sport

OBJEKTIVAT E SEZONIT TË JUVENTUSIT/ Emre Can: Champions? Vitin e kaluar kam humbur kundër Ronaldos, këtë vit…

Mesfushori i Juventus-it, Emre Can, ka bërë disa deklarata ku ka folur për objektivat e sezonit të bardhezinjve dhe për Crsitiano Ronaldo-n.

Për Champions-in: “Atletico është një nga skuadrat më të vështira, por ne ëndërrojmë Champions-in, ashtu si tifozët tanë”.

Për Ronaldo-n: “Është bukur të luash me Ronaldo-n, të gjithë do të donin ta kishin në   skuadër. Është një kampion dhe një njeri shumë i mirë jashtë fushës, gjithmonë i gatshëm”.

“Mund të mësosh shumë nga ai. Motivon shumë skuadrën dhe klubin. Vitin e kaluar kam humbur finalen e Champions-it kundër tij, këtë vit dua ta fitoj bashkë me të”, ka thënë Emre Can.

Related posts

SHQIPËRI-SAN MARINO/ 16 të verdhë në 5 ndeshje, ja lojtarët e ndëshkuar tek Kombëtarja…

Delo.autor

“KALOVA NJË VERË TË TMERRSHME…”/ Rrëfehet Messi: E ndjej që Barcelona…

bora.autor

BLLOKIMI NË MERKATO PËR 2 SEZONE/ Sinjale pozitive nga CAS-i për uljen e dënimit të klubit të Premier…

Delo.autor

Leave a Comment