Futboll Seria A Sport

PAS FITORES NDAJ EMPOLIT/ Gattuso i pakënaqur: Ne duhet të tregohemi të aftë…

Gennaro Gattuso, trajneri i Milan-it, e ka komentuar me këto fjalë fitoren 3-0 që skuadra e tij mori mbrëmjen e sotme në shtëpi kundër Empoli-t:

“Tri pikët nuk ishin të sigurta, Bakayoko dhe Paqueta nuk duhej të luanin, por kanë shtrënguar dhëmbët. Interpretimi i ndeshjes në pjesën e parë nuk më ka pëlqyer aspak. Qarkullonim topin, por nuk i shkaktonim asnjë problem Empoli-t. Jam zemëruar shumë”.

“Në pjesën e dytë kemi filluar të lëvizim më shumë. Mund të them se pjesën e parë e kemi luajtur me frena dore. Ne duhet të tregohemi të aftë të përfshijmë edhe publikun në ndeshje. Championsi? Mungojnë edhe 13 ndeshje, duhet t’i marrim me radhë”.

Related posts

Xhaka: Një biznismen shqiptar na ka paguar dënimin për “shqiponjen” ndaj Serbisë

Delo.autor

NDARJA NGA JETA E MARADONËS/ Diego piu marihuanë dhe birrë në ditët e fundit të jetës, ja detajet tronditëse…

Delo.autor

ATLETIKË/ Izmir Smajlaj kualifikohet për në finale, shkodrani diskuton medaljen ditën e…

Isa.Autor

Leave a Comment