Futboll Seria A Sport

SHËNON GOLIN E PARË “KUQEZI”/ Por ja pse Paqueta nuk feston (VIDEO)

Lucas Paqueta ka shënuar golin e tij të parë me Milanin pas gjashtë ndeshjesh të zhvilluara deri tani, pasi ndaj Cagliarit është takimi i shtatë për të që kur ka ardhur nga Brazili.

Gjithsesi, braziliani nuk ka festuar pas golit, duke ia dedikuar atë moment tragjedisë së ndodhur te Akademia e Flamengos, ku humbën jetën tetë fëmijë, mosha 14-15.

Paqueta është rritur te Flamengo, përpara se të shkëlqente në ekip të parë dhe të transferohej në Europë.

Related posts

YJET QË SHKËLQYEN/ Kjo është SKUADRA E JAVËS në Kampionatin Anglez (VIDEO)

Isa.Autor

NGA NDRYSHIMET E REJAS TEK E ARDHMJA E TIJ/ Rrëfimi i Elseid Hysajt: Panucci nuk ishte për Kombëtaren, koha ime tek Napoli ka…

Delo.autor

“NEYMAR SI RONALDO, E KRITIKOJNË PËR…”/ Futbollisti brazilian Dani Alves komenton mënyrat e lojës

Delo.autor

Leave a Comment