Futboll La Liga Sport

XHESTI ME KRAHUN PARA TIFOZËVE/ Ja çfarë rrezikon Bale pas ndeshjes ndaj Atletikos (VIDEO)

Ishte pikërisht uellsiani Gareth Bale ai që vulosi fitoren e Real Madrid ndaj Atleticos në derbin ndaj rivalit të përjetshëm të qytetit, kur në minutën e 73’ shënoi golin që fiksoi rezultatin në shifrat 1-3, kur kishte vetëm 15’ minuta që ishte future në fushë.

Një shërbim perfekt nga Modric ka qenë mëse i mjaftueshëm për uellsianin që të mposhtë në diagonale portierin kundërshtar Oblak.

Për të festuar golin e tij në derbi, sulmuesi i Real Madrid iu drejtua këndit ku ishin të akomoduar tifozët kundërshtarë, duke lëvizur duart e tij, për të finalizuar me një shenjë ofenduese, atë të krahut.

“Të gjitha këto lloj gjestesh në kampionat do të hetohen dhe VAR do të përdoret. Nuk mund të bësh shenjën e krahut ndaj askujt”, deklaroi Iturralde, ish-arbitri që paralajmëroi një dënim të mundshëm ndaj Bale.

Related posts

RISI DHE KONFIRMIME/ Zbulohen trajnerët e ekipeve Kombëtare. Cungu e Bulku marrin drejtimin e…

Delo.autor

SFIDA ME PARTIZANIN/ Për Durrsakët vlen sa një sezon, trajneri Shkëmbi kërkon maksimumin

Delo.autor

TRONDITET MILAN/ Humb mesfushorin për katër muaj

Isa.Autor

Leave a Comment