Futboll Seria A Sport

ËSHTË ZYRTARE/ Refuzoi ta shiste në merkato, Juventus rinovon me yllin e ekipit…

Juventus ka publikuar se mbrojtësi Daniele Rugani ka rinovuar kontratën e tij me klubin deri në vitin 2023.

Juve ka konfirmuar lajmin në faqen zyrtare të klubit, teksa Gazzetta dello Sport më parë ka raportuar se Rugani do të fitonte 3 milionë euro në sezon me marrëveshjen e re.

24-vjeçari pritej të ishte një lojtar i rëndësishëm i bardhezinjve këtë sezon, por rikthimi i Leonardo Bonucci-t ka limituar paraqitjet e tij në vetëm 14 ndeshje.

Megjithatë, Juventus thuhet të ketë refuzuar shifra të frikshme, deri në 50 milionë euro, për të gjatë verës së kaluar.

Ai konsiderohet si pasardhësi i Giorgio Chiellini-t dhe deri tani ka luajtur 7 ndeshje me përfaqësuesen italiane.

Related posts

LIVE/ Champions League: Mbyllet ndeshja Porto-Liverpool. Rezultati 1-5

Delo.autor

“KAPITENI NUK ËSHTË MIRË, AI ËSHTË…”/ Ronaldo i dërgon mesazhin e qartë trajnerit Sarri (FOTO)

Delo.autor

Projekti “Superiore”/ Vllaznia fton lojtarë nga tregu i huaj, verdhekuqtë duan…

Isa.Autor

Leave a Comment