Ekskluzive Futboll Sport

FITORJA E PARË PA PANUCCIN/ Si e pritën lojtarët e Kombëtares: Bravo çuna… (FOTO)

Ishte kundërshtari i duhur për të “shfryrë” nervat dhe Shqipëria fitoi ndaj Andorrës me rezultatin 0-3. Golat e Armando Sadikut nga një gabim trashanik i portierit kundërshtar e Bekim Balës dhe Amir Abrashit na japin 3 pikët e para në grup. Triumfi i Shqipërisë ka bërë bujë edhe në mediat italiane dhe jo vetëm, të cilat e kanë lidhur këtë rezultat pozitiv të kuqezinjve me largimin e Christian Panuccit.

Ja si e pritën fitoren e parë eliminatore lojtarët KuqeZi në rrjetet sociale:

View this post on Instagram

Fitore! 🇦🇱🇦🇱

A post shared by Naser Aliji (@naseraliji) on

View this post on Instagram

Congratulation guys +3💪👏

A post shared by Ergys Kace (@ergyskace26) on

View this post on Instagram

🐅🇦🇱

A post shared by Myrto Uzuni A+M=💍❤️ (@m.uzuni7) on

/Alpesport.al

Related posts

De Vrij: Unë kam nënshkruar për Interin

Sadik.Autor

Ulreich tregon momentin e gafës së madhe dhe se çfarë i thanë shokët

Sadik.Autor

Lionel Messi stërvitet në qendrën stërvitore të Real Madrid për ndeshjen e Argjentinës me Spanjën

Sadik.Autor

Leave a Comment