Futboll Ligue 1 Sport

FRANCA PUBLIKON LISTËN/ Ja futbollistët e thirrur nga Deshamp për 2 sfidat e muajit mars (FOTO)

Trajneri i Francës, Didier Deshamp ka publikuar ditën e sotme listën e futbollistëve të grumbulluar për 2 sfidat eliminatore të Europianit, kundër Moldavisë dhe Islandës. Kujtojmë që kampionët në fuqi të botës, bëjnë pjesë në të njëjtin grup me Shqipërinë, teksa “gjelat” janë padyshim favoritët kryesorë për të fituar grupin.

Në listën e publikuar nga Deshamp, bien në sy emra Marsial, Thauvin, Zuma si dhe Kurzua, të cilët kanë munguar në grumbullimet e mëparshme.

LISTA:

Portierë: Alfons Areola (PSG), Hugo Loris (Totenhem), Stiv Mandanda ( Marsejë)

Mbrojtës: Lukas Dinje (Everton), Presnel Kimpembe (PSG), Lajvin Kurzaua (PSG), Benzhamin Pavard (Shtutgart), Xhibril Sidibe (Monako), Samuel Umtiti (Barcelona), Rafael Varane (Real Madrid), Kurt Zuma (Everton)

Mesfushorë: N’Golo Kante (Çelsi), Bleis Matuidi (Juventus), Tangui Ndombele (Lion), Pol Pogba (Mançester Junajtid), Musa Sisoko (Totenhem)

Sulmues: Kingslei Koman (Bajern Mynih), Nabil Fekir (Lion), Olivie Zhiru (Çelsi), Antuan Grizman (Atletiko Madrid), Antoni Marsial (Mançester Junajtid), Kilian Mbape (PSG), Florian Thauvin (Marsej

Related posts

PAS PËRFUNDIMIT TË SEZONIT 2018-19/ UEFA publikon renditjen: Ja klubi më i mirë në Europë, shokues pozicioni i Milanit

Delo.autor

Franca në finale/ Ja kush shpallet lojtari më i mirë i ndeshjes me Belgjikën

Isa.Autor

PREJ 6 VITESH NË KOMA/ Ja lajmi i madh që jep Bosi i “Formula 1” për Schumacher

Delo.autor

Leave a Comment