Futboll Sport

SHKËNDIJA-NOMME KALJU/ Tetovarët drejt kualifikimit, ja goli i barazimit (VIDEO)

Shkëndija e Tetovës po luan në fushën e saj ndeshjen e kthimit të turit të parë të Champions League kundër Nomme Kalju.

Pjesa e parë u mbyll me fitoren 1-0 të estonezëve, me golin e shënuar në minutën e pestë me kokë nga Ugge, i cili përfitoi nga dalja e gabuar e portierit të Shkëndijës, Zahov.

Në pjesën e dytë, tetovarët fitojnë një 11-metërsh dhe Ibrahimi (63’) barazon shifrat.

Me këtë rezultat, 1-1, kualifikohet Shkëndija, pasi ka fituar takimin e parë 1-0 në Estoni.

© SYRI.net

Related posts

FLET PËR ORIGJINËN E TIJ/ Shaqiri: Kosovën gjithmonë do ta kem me vete, është pjesë…

Isa.Autor

SHPËTIMTARI “BOMBERI” POLAK/ Piatek shënon golin e fitores për Milanin (VIDEO)

Delo.autor

MPOSHT ROMËN “NË SHTËPI”/ “Zonja e Vjetër” ruan ecurinë e përkryer në Serie A

Delo.autor

Leave a Comment