HYSAJ TITULLAR PAS FITORES ME “POKER”/ Ja si vlerësohet shqiptari nga mediat italiane

Napoli ka bërë një ndeshje shumë të mirë ditën e sotme në kryeqytet duke mundur Romën me rezultatin e pastër 1-4.

Nga minuta e parë e nisi Hysaj, i cili u zëvendësua në minutën e 68-të nga Malkuit. Mbrojtësi shqiptar edhe pse kishte luajtur dy ndeshje të plota me kombëtaren, u preferuar nga Ancceloti për të nisur këtë sfidë.

“Tuttomercato.web”, e ka vlerësuar shiqptarin me notën 6. Komenti për të ishte: “Një garë e ndershme në mbrojtje dhe ka shtytur mirë në sulm. Perroti ishte klienti i vetëm i vështirë i Romës për Napolin dhe me të vërtetë ishte nga krahu i Hysajt”.

Mbrojtësi shkodran e ka vendosur sërish diktatin te Napoli duke i nisur ai ndeshjet si titullar tanimë.