Futboll Sport

INTERI NDEZ MERKATON/ Kërkon të transferojë dy yjet nga Reali dhe Barça

Inter kërkon të bëjë një merkato të madhe duke afruar në skuadër emra të mëdhenj në arenën ndërkombëtare.

‘Calciomercato’ shkruan se zikaltërit mund të transferojnë dy yjet e Kombëtares së Kroacisë, Luka Modric dhe Ivan Rakitic.

Rakitic nuk e konsideron të ardhmen në ‘Camp Nou’ pas transferimit të Frenike de Jong, ndërsa Modric në fund të karrierës së tij do të preferonte një aventurë të re te klubi i Interit.

Prej kohësh të dy lojtarët janë të lidhur për një lëvizje të bujshme drejt “San Siros”, por gjatë merkatos së verës Interi pritet të bëjë një goditje të dyfishtë nga Bar?5a dhe Reali i Madridit.

Related posts

Thyeu rekordin e madh te Napoli, vjen urimi i Maradonas për Hamsik: Të lumtë, por mos u ndal më!

Q.Autor

PAS FITORES NDAJ LAÇIT/ Trajneri Shkëmbi me ide të qarta: Kontrata më mbaron, por qëndoj në Durrës nëse…

Delo.autor

Asnjë projekt, Tirana në “ajër” për Superioren

Sadik.Autor

Leave a Comment