Futboll Kategoria Superiore Sport

KUKËSI-PARTIZANI/ Mala nuk ia del, Ndreu ndryshon sulmin (FORMACIONET ZYRTARE)

Kukësi dhe Partizani luajnë ditën e sotme në “Loro Boriçi”, supersfidën e javës së 26-të, e cila mund të vendosë shumë për titullin kampion.

Partizani i Skënder Gegës gjendet 6 pikë para Kukësit, ndërsa në formacion, nuk ka shumë surpriza, teksa Mala nuk ja ka dalë të jetë titullar, duke u zëvendësuar nga Çinari.

loro borici

Ndërkohë, tek verilindorët debuton Ramadan Ndreu, për të cilin rikthehen Cuculu e Rrumbullaku, ndërsa Teqja në fushë. Shkurtaj titullar, e Valdet Rama e Uilliam Kordeiro nga Krahët.

18:00 | KUKËSI-PARTIZANI

FORMACIONET

KUKËSI: Frashëri, Maliqi, Krasniqi, Cuculi, Rrumbullaku, Teqja, Dzaria, Rroca, Rama, Kordeiro, Shkurtaj. Trajner: Ramadan Ndreu

PARTIZANI: Hoxha, Ibrahimi, Belica, Atanda, Trashi, Hila, Kote, Mensah, Asani, Çinari, Bardhi. Trajner: Skënder Gega

Gjyqtarë: Enea Jorgji, Ridiger Çokaj, Emigers Gançi; Gjyqtarë linje: Andi Koçi, Kreshnik Bajramaj

Related posts

E pabesueshme/ Interi shënon dy gola pë 3 minuta dhe kalon në epërsi ndaj Lazios (VIDEO)

Sadik.Autor

LUAN APO JO NË DERBI? Gega merr vendimin për Alban Hoxhën

Isa.Autor

Gattuso i befason të gjithë: Ndoshta jam trajneri më i dobët në Serie A

Q.Autor

Leave a Comment