LIVE| Andorrë-Shqipëri, Gol në sekondat e fundit. Abrashi realizon me kokë

ANDORRË-SHQIPËRI 0-3

Sadiku 21′, Balaj 87′ , Abrashi 90+5′

KOMENTI LIVE:

Përfundon takimi.

90+5′ Goditje dënimi për Shqipërinë. Provon Memushaj, topi stampohet në traversë, i vëmendshëm aty Abrashi që gjuan saktë me kokë duke realizuar golin e tretë.

90+1′ Pranë golit të tretë Shqipëria. Gjimshiti provon me kokë pas harkimit nga këndi, por grushton portieri vendas.

90′ Akordohen 5 minuta shtesë.

87′ GOOOOOOL SHQIPËRIA 0-2/ Bekim Balaj dyfishon rezultatin. Sulmuesi shkodran përfiton nga një gabim i mbrojtjes vende dhe me një goditje potente brenda zonës mposht për herë të dytë portierin Gomes.

87′ Bulku kryen zëvendësimin e dytë, largohet Basha, në fushë Memushaj.

86′ Sadiku provon me një gjuajtje të rrezikshme në hyrje të zonës, topi përfundon jashtë kuadratit.

84′ Hapësira në mbrojtjen e Shqipërisë, Alaez provon me një gjuajtje të befasishme, topi shkon jashtë kuadratit.

83′ Abrashi ndëshkohet me karton të verdhë.

75′ Uzuni lëviz bukur në hyrje të zonës dhe servir për Sadikun, i cili provon të harkojë një top të rrezikshëm për Balajn, por topi del jashtë vijave kufizuese.

72′ Kaçe hedh një top të rrezikshëm në zonë, por largojnë në momentin e fundit mbrojtësit vendas.

70′ Bulku kryen edhe zëvendësimin e dytë, largohet nga fusha Grezda, vendin e tij e zë Balaj.

67′ Zëvendësim te Shqipëria, largohet nga fusha Xhaka, vendin e tij e zë Abrashi.

66′ Shpëton për mrekulli porta e Berishës. Pas një harkimi nga e majta, Vales godet me kokë, por sfera shkon mbi traversë.

59′ Rubio ndëshkohet me karton të verdhë për ndërhyrje të gabuar ndaj Ergys Kaçes.

58′ Moment përgjumje në mbrojtje. Gjimshiti nuk merret vesh me Ismajlin dhe i dhuron një goditje nga këndi Andorrës.

50′ Momente paniku. Elseid Hysaj përplaset kokë më kokë me futbollistin Vales, shkodrani merr ndihmën e mjekëve duke u fashuar.

48′ Shqipëria e nis në sulm, duke kërkuar golin e dytë, me Sadikun dhe Uzunin, të cilët provojnë të zënë në befasi mbrojtësit kundërshtarë.

46′ Starton pjesa e dytë, nuk ka ndryshime në formacion.