Futboll Kategoria Superiore Ndeshjet Live

LIVE/ Tirana-Laçi, Dëmtohet Ngo tek bardheblutë. Ja kë hedh trajneri Xhafa në fushë

LIVE | Tirana-Laçi 0-0

KOMENTI LIVE

39’ Dëmtohet edhe Ngo tek Tirana, i dëmtuar. Në vendin e anglezit, Junus Sentamu.

37’ Niset në një kundërsulm Xhixha, provon të godasë nga jashtë zone, por ndalet goditja e tij nga Turtulli me këmbë.

34’ Kobinas i vjen një top pak jashtë zonës, dhe ai provon menjëherë me të majtën me topin në ajër, por pa shënjestrën e duhur.

33’ Top i gjatë drejt Grecës, por numri 7 i Tiranës nuk e ul dot, dhe ia dorëzon portierit Selmani.

27’ Ndërhyrje e ashër me këmbën e ngritur e Dajës, gjyqtari e ndëshkon me kartonin e verdhë.

23’ Shans i mirë për Tiranën. Greca nga e majta, hedh një top në mesin e zonës, por mbrojtja e vëmendshme dhe largon menjëherë.

17’ Fangaj dëmton dorën, dhe nuk mund të vazhdojë më. Zëvendësim i detyruar për Starovën, dhe në vendin e tij një ish-bardheblu, si David Domgjoni.

17’ Goditje e Mane në të djathtë të zonës së Tiranës, por jashtë kuadratit.

11’ Goditja e parë nga këndi për Tiranën. Kërçiku kthen një top për Hasanin, por Mersinaj e çon në këndore.

9’ Ndërhyrje në dëm të Xhixhës para zonës nga ana e Turtullit, goditje dënimi për Laçin.

6’ Kërçiku jep një top për Hasanin në zonë, ky i fundit rrëzohet dhe kërkon penallti. Por asgjë për gjyqtarin Meta.