Futboll Premier League Sport

LIVERPOOL-TOTTENHAM/ Klopp synon fitoren për të rrëmbyer vendin e parë në renditje (FORMACIONET ZYRTARE)

Janë publikuar formacionet zyrtare për derbin mes Liverpoolit dhe Tottenhamit.

Liverpool dhe Tottenham do të përballen në “Anfield” nga ora 17:30, sfidë e vlefshme për javën e 32 në Premierligë.

Liverpooli i Jurgen Klopp kërkon patjetër fitore ndaj skuadrës së fuqishme të Mauricio Pochettions, për të rrëmbyer pozitën e parë në renditje, që mori dje Manchester City, pas fitores 2-0 ndaj Fulhamit.

Liverpool:

Tottenham: Lloris (C), Trippier, Alderweireld, Sanchez, Vertonghen, Rose, Sissoko, Eriksen, Dele, Lucas, Kane.

Related posts

DUAN TITULLIN/ ROMA nuk ndalet në merkato, gati të “rrëmbejë” dy kampionët e botës

Isa.Autor

POLEMIKAT PËR BLERJEN E MILAN/ Reagon zyrtarisht “Louis Vuitton” për traksasionin

Delo.autor

RIKTHEHET BUJSHËM NË “TREGUN” E MERKATOS/ Ja data e transferimit të Hazardit drejt Real Madrid

Delo.autor

Leave a Comment