Futboll Kupa e Shqipërisë Sport

KUPA E SHQIPËRISË/ Bardheblutë shkatërrojnë Luftëtarin dhe kalojnë në finale

Ka përfunduar takimi mes Tiranës dhe Luftëtarit. Ka qenë një fitore tenistike ajo e bardhebluve përballë gjirokastritëve ku kanë shënuar plot 5 herë dhe duket se janë “çliruar” edhe për vazhdimësinë në kampionat.

bandicam 2019-05-08 18-33-22-823

Ndërkohë Luftëtari largohet në gjysmëfinalen dhe e lë ëndrrën në mes, pasi pas 38 vitesh ishin në këtë fazë të Kupës. Daja, Kobina nga pika e bardhë, Ngo dhe 2 herë Sentamu kanë qenë ata që i kanë dhuruar finalen Memës.

Related posts

E PABESUESHME/ Kampioni i botës arrin marrëveshjen me gjigandët italian

Isa.Autor

ZYRTARE/ Zbuloni ekipin e ri të sulmuesit Mario Balotellit

Isa.Autor

JO VETËM RONALDO/ Një madrilen tjetër po e shtyn Marcelon drejt Juves

Delo.autor

Leave a Comment