Futboll Sport

PAS ELIMINIMIT TË REALIT/ Këto janë notat e ndeshjes. Ja më i miri dhe dështaku

Atë që asnjë skuadër nuk ka arritur ta bëjë në tri vitet e fundit, e ka bërë Ajaxi sonte.

Skuadra nga Amsterdami ka eliminuar Realin e Madridit nga Champions League duke e shkatërruar 4-1 në “Santiago Bernabeu”, shkruan SYRI.net.

Ziyech, Neres, Tadic dhe Schone kanë shënuar për fitoren e Ajaxit, ndërsa golin e vetëm për Real Madridin e shënoi Asensio.

Pa dyshim më i miri i ndeshjes që meritoi notën 10 ishte autori i dy golave për skuadrën e Ajaxit, Dusan Tadic.

Ndërsa më i dobëti i ndeshje u shpall portieri i Realit, Courtois (5.4) që tregoi një nivel nën mesatar për një ndeshje kaq shumë të rëndësishme.

Këto janë notat e lojtarëve për këtë ndeshje:

 

Related posts

COPPA ITALIA/ Pas 16 minutash lojë, Ylli Morata mposht Berishën nga pika e bardhë dhe zhbllokon sfidën (VIDEO)

Delo.autor

PlayStation dhe Whatsapp, këto ishin orët e fundit të Davide Astorit

Q.Autor

SKANDALI I TRUKIMEVE/ Ja momenti i ndalimit të ish-lojtarit të Realit nga policia spanjolle (VIDEO)

Delo.autor

Leave a Comment