Vlerësimi i lojtarëve në ‘El Clasico’/ Ja nota për Messin. Dështaku shpallet…(FOTO)

Skuadra e Barcelonës ka shënuar një fitore historike kundër Real Madridit.

Të besuarit e Valverdes kanë mposhtur 1-0 madrilenët në “El Clasicon” e fundit për këtë sezon në La Liga, shkruan SYRI.net.Golin e vetëm të takimit e shënoi kroati Rakitic i cili në minutën e 26’ finalizon mjaft bukur super aksionin e Barcelonës

Me këtë fitore, Barca është shkëputur me 12 pikë larg Real Madrid, duke i dhënë gati fund garës për titullin kampion.

Gjithashtu katalanët parakalojnë Real Madridin në numrin e fitoreve në historinë e ‘El Clasico’, si dhe mposhtin mbretërit për të katërtën herë radhazi në ‘Bernabeu’.

Sipas ‘WhoScored’, Rakitic u shpall lojtari me notën më të lartë (8.2), ndërsa Messi mori vlerësimin (7.2).

Më i dobëti i ndeshjes u shpall Gareth Bale emri i të cilit u shfaq vetëm kur u zëvendësu në minutën e 61’ nga Asensio.

Ja notat e gjithë lojtarëve në Real Madrid 0-1 Barcelona