DOPIETË SPEKTAKOLARE NË PREMIER/ Shikoni dy supergolat e ish-sulmuesit të Milanit (VIDEO)

Zherard Deolofeu, ish sulmuesi i Milanit ka shënuar dy super gola në ndeshjen, që Uatfordi është duke luajtur me Ulverhemptonin, për gjysëmfinalet e “FA Cup”.

Sulmuesi spanjoll ka hyrë në fushën e lojës në minutën e 66-të, kur loja ishte 0-2 kundër skuadrës së tij. Pas 13 minutash ai ka shënuar një gol spektakolar brenda zonës me parabël, duke kapur trekëndëshin në krahun e kundërt.

Në fund Uatfordi barazon me penallti dhe çdo gjë shkon në shtesë. Aty ishte sërish Deolofeu, që me një kundërsulm ka gjetur golin epërsisë për skuadrën e vet, në minutën e 104-të.