Futboll Sport

HARRON ELEMINIMIN/ Ronaldo kërkon rekordin e madh kundër Fiorentinës

Ronaldo do të kërkojë kundër Fiorentinës të harrojë eliminimin nga Champions League duke shënuar golin e 600 në karrierë.

“Erdha në Juventus për ta ndihmuar klubin që të fitojë Ligën e Kampionëve”, kështu tha Cristiano Ronaldo në korrik të vitit 2018 kur u transferua te “Zonja e Vjetër” nga Real Madridi për më shumë se 100 milionë euro.

Ronaldo është duke kërkuar që të shkruajë histori duke shënuar golin e 600 me klube – 118 i ka shënuar me Manchester Unitedin, 5 me Sporting Lisbonën, 450 me Real Madridin dhe 26 deri më tani me Juventusin. Ai numëron edhe 190 asistime.

Related posts

CAS-i “me dorë të hekurt”, pezullon për një dekadë ish-zyrtarin e FIFA-s

Isa.Autor

MILANI DHE MALLKIMI I NUMRIT 9/ Pas Inzaghit, vetëm “TOKË E DJEGUR”…

Delo.autor

Një hap përpara/ Zbulohet sekreti i suksesit të Realit dhe Barçës

Sadik.Autor

Leave a Comment