Futboll Politikë Sport

JEP LAJMIN E MADH/ Veliaj: Aksionet që zotëron bashkia do… (FOTO)

Bashkia e Tiranës do të vërë në shitje paketën e saj aksionare prej 36% që zotëron për klubin e futbollit. Lajmi është konfirmuar nga kryetari Erjon Veliaj, në një prononcim të dhënë për “ABC News”. Për Veliaj, kjo lëvizje do të ndihmojë në suportimin më të mirë të këtij klubi.

Veliaj dhe Halili

“Na është kërkuar edhe nga aksioneri i shumicës, por edhe nga tifozët që klubi të jetë i lirë, të marrë vendimet e veta. Ne do t’i ofrojmë për shitje ato aksione.

Halili dhe Veliaj

Besoj se me atë kënaqen të gjithë. Nuk ka asnjë alibi për vendimmarrje. Për sa kohë që kanë 100 % të vendimmarrjes së tyre, t’i marrin dhe aksionet e Bashkisë, nuk kam asnjë problem”, u shpreh Veliaj.

Related posts

ZYRTARE/ Napoli blen futbollistin grek dhe projektohet për titullin kampion

Isa.Autor

Manchester City “blindon” yllin e saj, nënshkruan dhe për pesë vjet

Q.Autor

E BUJSHME/ Një tjetër TALENT drejt Anglisë, Liverpuli në ndjekje të HAZARDIT

Isa.Autor

Leave a Comment