Futboll Premier League Sport

LISTA E MERKATOVE/ Transferimet e dështuara në Angli në sezonin 2018-2019

Shumë transferime, dhe madje disa prej tyre mjaft të shtrenjta, janë kryer në sezonin 2018-2019 në Premierligë.

Portali britanik “The Athletes Hub” ka publikuar një listë me transferimet që dështuan këtë sezon në elitën e futbollit anglez.

Këtë listë e kryeson mesfushori i Manchester United, Fred, që verën e kaluar iu bashkua “Djajve të Kuq” nga Shakhtar Donetsk.

Kepa Arrizabalaga i Chelseat dhe Denis Suarez i Arsenalit, vazhdojnë listën e lojtarëve që nuk patën performanca të mira këtë sezon në Premierligë.

Pjesë e kësaj liste janë edhe Yerry Mina (Everton), Andre-Frank Zambo Anguissa (Fulham), Jack Wilshere (West Ham), Maxine Le Marchand (Fulham), Alireza Jahanbakhsh (Brighton), Joe Hart (Burnley), Adama Diakhaby (Huddersfield), Ben Gibson (Burnley), Mohamed Elyounoussi (Southampton).

Related posts

LËSHOHET “BOMBA” NGA ANGLIA/ Princi Mohamed Bin Salman nuk heq dorë, ofron për “Djajtë e Kuq” shumën “GALOPANTE”…

Delo.autor

MESSI KUNDRA QËNDRIMIT TË DEMBELE/ Futbollisti nxjerr jashtë loje Perez dhe yllin e Barcelona-s

Isa.Autor

Lovren: “Frikë nga Reali? Ata duhet të kenë frikë nga ne”

Sadik.Autor

Leave a Comment