Futboll Kupa e Shqipërisë Ndeshjet Live

LIVE/ Luftëtari-Tirana: Nis pjesa e dytë, Mema kryen menjëherë një zëvendësim

Është duke u luajtur sfida mes Luftëtarit dhe Tiranës për aktin e parë të gjysmëfinales së “Kupës së Shqipërisë”.

58691857_1055908441273408_8344607434442014720_n

Kjo sfidë do të jetë shumë deçizive për të dyja skuadrat, të cilat e shohin kupën si një trofe të rëndësishëm, pas sigurimit të mbijetësës në Superiore. Luftëtari në këtë sfidë do të zbresë në fushën e lojës me një mungesë të madhe atë të Dungës. Ndërsa Tirana zbret në fushën  e lojës me formacionin e tyre të zakonshëm.

 

LIVE | Luftëtari-Tirana 0-0

 

KOMENTI MINUTË PAS MINUTE:

53’ Ngo me plot fuqi, i merr topin Filit, dhe futet në zonë. Pasi e jep për në qendër, topi devijohet dhe shkon në goditje këndi.

51’ Kobina në një nisje të shpejtë për Tiranën, kërkon të nisë Oduamadin, por topi është shumë i fortë dhe Bakaj del për ta kontrolluar.

49’ Godet Hoxhallari me të majtën nga goditja e dënimit, por muri ndal topin, dhe topi del në anësore.

47’ Hoxhallari lëviz bukur në hyrje të zonës së Luftëtarit, pengohet, dhe kryesori Jorgji akordon faull për Tiranën.

46’ Nis pjesa e dytë në Gjirokastër. Mema kryen menjëherë një zëvendësim. Futet në lojë Greca, ndërsa në dhomat e zhveshjeve mbetet Karabeci, i cili mesa duket ka mbetur i dëmtuar nga fundi i pjesës së parë.

Related posts

Sulmuesi i Atletico-s Diego Costa mërzit Barcelonën me këtë deklaratë…

Sadik.Autor

EKSPERTËT E HUAJ NISIN HETIMET PËR NDESHJEN BYLIS-TIRANA/ Komisioni i Etikës ka gati dosjen voluminoze, ja çfarë rrezikohet

Delo.autor

“TOPI I ARTË”/ Ja formacioni i FRIKSHËM që mbeti JASHTË në nominimin e trofeut PRESTIGJOZ

Isa.Autor

Leave a Comment