Futboll Kategoria Superiore Sport

MBYLLET JAVA E 29 NË SUPERIORE/ Partizani prek titullin, +12 nga Kukësi. Garë e fortë për Europën, Kastrioti rrëshqet në fund

Kategoria Superiore mbylli ditën e sotme ndeshjet e javës së 29-të, ku sërish pati ndryshime mjaft interesante në tabelën e renditjes.

Partizani shkon në kuotën e 60 pikëve, pas fitores në tavolinë me Kamzën, ndërsa Kukësi mbetet në vendin e dytë me 48 pikë, pasi u mund nga Flamurtari. Pikërisht këta të fundit, afrohen, dhe shkojnë në kuotën e 47 pikëve në vendin e tretë.

Teuta mbetet me 43 pikë në vendin e katërt, por po kaq pikë shkon edhe Skënderbeu, pas fitores me Kastriotin. Laçi rrëshqet në vendin e gjashtë, me 41 pikë, ndërsa fitore me vlera mori edhe Luftëtari, që shkon në 37 pikë.

Triumf me peshë ishte edhe ai në Durrës për Tiranën, dhe tani e sheh veten në vendin e tetë me 36 pikë, ndërsa Kastrioti mbetet në vendin e nëntë ne 30 pikë. Më poshtë, tabloja e plotë e Kategorisë Superiore, pas javës së 29-të.

Related posts

DËSHIRON TË GJEJË NJË “RRUGËDALJE”/ Navas nuk dëshiron të vazhdojë më në Madrid, Destinacioni që e tërheq atë është…

Isa.Autor

LUFTA PËR…/ Guardiola tremb Realin, gati super oferta për “yllin” e ekipit

Delo.autor

Arbitrit I VDES NËNA gjatë ndeshjes/ Veprimi i Van Dijk bën xhiron e mediave botërore (VIDEO)

Isa.Autor

Leave a Comment