Futboll Sport

RONALDO APO MESSI? Mourinho tregon: Ja kush do ta fitojë ‘Topin e Artë’

Ish-trajneri i Real Madridit, Jose Mourinho beson që Lionel Messi do ta fitoj ‘Topin e Artë’ këtë sezon pas eliminimit të Ronaldos nga Liga e Kampionëve.

“Messi është duke kaluar një sezon fantastik. Tani që Juventusi dhe Ronaldo janë eliminuar nga Liga e Kampionëve, ‘Topi i Artë’ po e pret vetëm argjentinasin”, tha portugezi.

Messi së fundmi shënoi dy gola në fitoren 3-0 kundër Manchester United që kualifikuan katalanasit në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve. Ndërsa, Juventusi i Ronaldos u eliminua përballë Ajaxit.

Related posts

PO SHKËLQEN/ “Derbi” italian mes Romës e Napolit për mbrojtësin më të shtrejntë “axurr”

Isa.Autor

Simboli i Shqiponjës/ Gazeta zvicerane fton qytetarët t’i dërgojnë fotot e tyre… 

Isa.Autor

Ylli i Lazios dëshpëron Interin, Juventusin dhe Manchester Unitedin

Q.Autor

Leave a Comment