Futboll Seria A Sport

SQARON VENDIMIN PËR TË ARDHMEN E ICARDIT/ Marotta: Përcaktuese do të jetë…

Administratori i deleguar i Interit, Giuseppe Marotta, në një intervistë për “Rai Sport”, ka shtyrë çdo vendim lidhur me të ardhmen e Mauro Icardit për në fund të sezonit.

“Vlerësimet do të bëhen në momentin e duhur, për ne është një lojtar i rëndësishëm, por përcaktuese do të jetë edhe dëshira e tij”, theksoi Marotta.

Më pas ai u ndal të fliste edhe për trajnerin aktual të zikaltërve Luciano Spalletti.

“Është e drejtë që t’i japim besim Spallettit,  ka krijuar një strukturë në skuadër, zërat për Conten lindin nga fakti që ai është një trajner fitues dhe është në merkato, por Spalletti ka edhe dy vite kontratë me Interin”, deklaroi administratori i deleguar i zikaltërve.

Related posts

U RIKTHYEN TEK FITORJA/ Donnarumma tregon DËSHIRËN e momentit për MILANIN

Isa.Autor

Nuk marrin fund problemet te Man United, MOURINHO gati për merkaton e janarit

Isa.Autor

SFIDA QË VENDOS KALIMIN NË CHAMPIONS/ Ja sa bileta janë shitur për ndeshjen Inter-Atalanta

Delo.autor

Leave a Comment