Futboll Seria A Sport

E BUJSHME/ Planifikohet shkëmbimi Juventus-“Djajtë e Kuq” për yjet…

Manchester Unitedi raportohet se ka nisur bisedimet me familjarët e sulmuesit të Juventusit, Paulo Dybalas.

Ky lajm vjen vetëm një javë pasi vëllai dhe njëkohësisht menaxheri i Dybalas, Gustavo, tha se 25-vjeçari gjatë merkatos së verës mund të largohet nga Juventusi .

Sipas gazetës së madhe italiane, “Tuttosport”, Manchester Unitedi është duke menduar edhe shkëmbimin e mundshëm ndërmjet Pogbasë dhe Dybalas.

Vetë e ardhmja e Pogbës është vënë në qendër të vëmendjes pasi Manchester United ka dështuar të kualifikohet sezonin e ardhshëm në Champions League.

Për Dybalan gjithashtu është spekuluar se mund të transferohet edhe në Atletico Madrid, ku mund ta zëvendësojë Antoine Griezmannin.

Related posts

NUK DO TA BESONI/ 38-vjeçari kryen testet mjekësore me Chelsean

Isa.Autor

RIVALITETI NË DISTANCË/ E ardhmja dhe Ibrahimovic, HIGUAIN i merr “fjalën” Gattusos

Isa.Autor

ËSHTË ZYRTARE/ Partizani firmos me mesfushorin e Shkupit… (FOTO)

Delo.autor

Leave a Comment