Futboll Sport

FLET PËR TË ARDHMEN E CHAMPIONSIT/ Presidenti i UEFA-s: Po mendojmë të përmirësohemi, por kemi nisur tashmë…

Presidenti i UEFA-s, Aleksander Ceferin ka folur për të ardhmen e kompeticionit më të rëndësishëm në arenën europiane për klubet, Champions League.

Në një reagim për mikrofonin e “Associated Press”, Ceferin tha se për momentin nuk kemi propozuar ende ndryshime, por kemi nisur tashmë të konsultohemi dhe të ndajmë idetë.

“Kemi kompeticionin më të mirë në botë prej shumë kohësh. Për momentin nuk e dimë kur dhe nëse do të aplikohen modifikime. Për të ardhmen, sapo kemi dakordësuar të vazhdojmë një tjetër cikël të kompeticionit europian 2021-2024 pa ndryshuar asgjë. Gjithsesi UEFA është një organizatë shumë dinamike dhe duhet të eksplorojë gjithmonë nëse dhe si mund të përmirësohen kompeticionet tona”, tha ai.

“Në mënyrë konstante mendojmë të përmirësohemi. Motivi për të cilin je më i miri nuk nënkupton detyrimisht se nuk mund të përmirësohesh. Për momentin nuk kemi propozuar ende ndryshime, por kemi nisur tashmë të konsultohemi dhe të ndajmë idetë”, përfundoi presidenti Ceferin.

Related posts

Ylli Argjentinës humbet edhe miqësoren me Spanjën

Sadik.Autor

JO VETËM LIGA E KOMBEVE/ Kampionatet elitare kundër Championsit të ri: Italia nuk e…

Isa.Autor

“MOS VALLË MORËM…”/ Shpërthen tek “Blutë e Londrës”: Milani bëri “rrëmbimin” e shekullit me…

Delo.autor

Leave a Comment