Champions League Futboll Sport

ISHTE “HEROI” I FINALES NË 2005/ Ja si legjenda polake feston përmbysjen e Liverpool (VIDEO)

Ish-portieri i Liverpoolit, Jerzy Dudek ka shpërthyer në përmbysjen e Liverpoolit ndaj Barcelonës.

Dudek ishte pjesë e finales dramatike të vitit 2005 që ‘The Reds’ e fituan ndaj Milanit duke e përmbysur rezultatin në pjesën e dytë.

Legjenda polake filloi të këndonte pas triumfit ndaj Barcelonës, duke treguar dashurinë e vjetër që ka për ish-klubin me të cilin luajti për 6 vite.

Dudek ishte i pranishëm në një televizion të Polonisë, ku pas ndeshjes filloi të këndonte për kalimin e Liverpoolit në finale.

Kujtojmë që skuadra britanike humbi ndeshjen e parë me rezultatin 3-0, ndërsa mbrëmë në “Anfield” arriti ta përmbyste rezultatin në 4-0.

Divock Origi dhe Georginio Wijnaldum shënuan nga dy gola, për t’i mundësuar Liverpoolit kualifikimin në finale të Ligës së Kampionëve, e cila do të zhvillohet më 1 qershor.

Related posts

Shihni si e festuan tifozët anglezë golin e Tripeir nga goditja e dënimit (VIDEO)

Isa.Autor

LUKAKU VUAN NË AVION GJATË KTHIMIT NGA BULLGARIA/ Shikoni si e tallin shokët e ekipit (VIDEO)

Delo.autor

“RUSI 2018” Franca kampione e botës! Gjelat mposhtin me “poker” Kroacinë

Isa.Autor

Leave a Comment