Champions League Futboll Sport

KUALIFIKIMI “HISTORIK” NË CHAMPIONS/ Ish-gjyqtari i Premier zbulon: Robertson duhej ndëshkuar me të… (VIDEO)

Liverpuli është në një delir total pas kualifikimit historik me përmbsyje ndaj Barcelonës. Megjithtë, ish-gjyqtari i PremierLigës, Mark Halsei, ka zbuluar një detaji nga ndeshja, që mund të kishte ndryshuar fatet e takimit.

pre-e1557308883310-780x439

Andi Robertson mund të përjashtohej lehtësisht nga loja pas ndërhyrjes që bëri ndaj Lionel Mesit.

_102247974_halsey

“Nuk mund ta argumentosh atë veprin. Robertson e shtyu Mesin me kokë. Rregullat flasin qartë se një lojtari nuk i lejohet të bëj veprime të tilla dhe gjyqtari duhet ta kishte përjashtuar”, u shpreh Halsei për “The Sun”.

Related posts

RRËFEN VËSHTIRËSITË E HASURA NË ITALI/ Lautaro Martinez: I shpjegova Spallettit se babai im ka qenë…

Delo.autor

KORONAVIRUSI/ “Çmenduri” tek Crystal Palace, klubi i mohon karantinën ish-trajnerit të Interit (EMRI)

Delo.autor

I FEJUARI TIFOZ ME “ZIKALTËRIT”/ Por bukuroshja Palmas ka një mesazh për Milanin (FOTO)

Delo.autor

Leave a Comment