Sport Të tjera

KAMPIONATI BALLKANIK NË “BODYBUILDING”/ Kosova fiton 4 medalje në Greqi

Kosova i ka fituar katër medalje, përfshirë një të artë, në Kampionatin Ballkanik në bodybuilding dhe Fitness në Greqi këtë fundjavë.

Bodybuilderi Besard Maxharraj është shpallur kampion në kategorinë deri në 100 kg, si dhe kampion absolut në bodybuilding.

Kosovën në këtë Kampionat Ballkanik e kanë përfaqësuar sportistët: Besart Maxharraj, Aldon Sadiku, Kushtrim Bajraktaraj, Flamur Grabovci, Florent Kadrolli e Blerta Brahimi.

Ky kampionat ka përfunduar me 18 maj dhe Kosova ka fituar dy medalje të arta, një të argjendtë dhe një të bronztë.

Këto janë rezultatet e garuesve të Kosovës Rezultatet:

Besard Maxharraj Bodibilding vendi i parë (1) në kat. -100 kg

Kushtrim Bajraktaraj Bodibilding vendi i parë (1) kat. -85 kg.

Aldon Sadiku vendi i dytë (2) kat. Classic Bodibilding kat. -180 cm.

Flamur Gerbavci vendi i tretë (3) Classic Bodibilding kat.-175 cm.

Blerta Ibrahimi Ëellnes vendi i gjashtë (6)

Florent Kadrolli vendi i shtatë (7) Classic Bodibilding kat. +180 cm.

Related posts

Ze Maria pret blerjet, 5 lojtarë i mbajnë pezull merkaton Tiranës

Sadik.Autor

U THA SE SPIUNONTE STËRVITJEN E PERUSË/ Trajneri Brazilit Tite betohet mbi akuzat: Nuk e kam bërë…

Delo.autor

“TOP 11” NË SERIE A PËR SEZONIN 2018-2019/ Asnjë lojtar nga Interi dhe Milani, ja klubet që dominojnë (FOTO)

Delo.autor

Leave a Comment