Futboll Kupa e Shqipërisë Sport

KUPA E SHQIPËRISË/ “Ujqërit e Dëborës” kërkojnë përmbysjen ndaj Kukësit (FORMACIONET ZYRTARE)

Skënderbeu dhe Kukësi do të kërkojnë të shkojnë në finalen e Kupës ditën e sotme në Korçë. Verilindorët kanë fituar takimin e parë me rezultatin 2-1 dhe Gjoka është shprehur se kërkon të fitojë edhe në Korçë.

Nga ana tjëtër vendasit dua të fitojnë Kupën si rrugën më të shkurtër për në Europë. Një rezultat i hapur ku mund të ndodh gjithçka. Trajnerët kanë bërë pulbike dhe formacionet zyrtare ku bie n sy se Kukësi ka aktivizuar 2 sulmues, por edhe Skënderbeu që kërkon të përmbys rezultatin.

FORMACIONET ZYRTARE

Skënderbeu: Dajsinani, Radas, Pëllumbi, Abazi, Muzaka, Dita, Sibo, Bregu, Oto Xhon, Krasniqi
Trajner: Orges Shehi

Kukësi: Frashëri, Ethemi, Cuculi, Teqja, Rrumbullaku, Uilliam, Musolli, Rroca, Rama, Rexhinaldo, Shkurtaj
Trajner: Ernest Gjoka

Related posts

“DERBI NA MORI SHUMË ENERGJI”/ Pioli: Duam t’i shkojmë deri në fund Europa League

Delo.autor

“RILINDJA NIS NGA STADIUMI I RI”/ Presidenti i Milanit gëzon tifozët me deklaratën e fundit

Delo.autor

LIVE/ “Beteja e jetës”, Gjermania luan kualifikimin ndaj Koresë së Jugut

Sadik.Autor

Leave a Comment