Champions League Futboll Ndeshjet Live

LIVE/ Liverpool-Barcelona, 15 minuta nga fundi. Valverde lëviz me ndërrimet

Luhet mbrëmjen e sotme, ndeshja e kthimit në gjysmëfinalen e Champions League, mes Liverpulit dhe Barcelonës, këtë herë në “Anfield Road”.

Pas fitores së thellë 3-0 në takimin e parë nga ana e katalanasve, tashmë me pak kujdes, kalimi për në finale duket një formalitet.

Nga ana tjetër, ekipi i Klop, me asgjë për të humbur, por me mungesat e Salah dhe Firminjos, do të provojë me të gjitha forcat të arrijë të përmbysë këtë disavantazh me 3 gola.

LIVE | Liverpul-Barcelona 3-0 (0-3)

GOL: Origi 7′, Uajnaldum 54′, 56′ /

KOMENTI LIVE

76’ Karton i verdhë për Semedo, për një mbajtje ndaj Mane.

75’ Lë fushën e lojës Vidal. Lojtari i dytë i hedhur nga Valverde është Artur.

71’ Vazhdon në sulm Liverpuli, të gjithë lojtarët katalanas në gjysmëfushën e tyre. Ekipi i Klop qarkullon topin dhe mundohet të çajë.

68’ Mesi godet me një të majtë të fortë nga brenda zone, por Alison dërgon topin në goditje këndi.

66’ Mesi në një inkursion ndalet në mënyrë të parregullt nga Matip, dhe ndëshkohet me karton të verdhë.

60’ Ndërhyn menjëherë Valverde. Del nga fusha Kutinjo, futet Semedo.

56’ GOOOOOL LIVERPULI 3-0/ E pabesueshme. Shënon sërish Uajnaldum me kokë, pas një krosimi perfekt nga Shaqiri.

54’ GOOOOOOL LIVERPULI 2-0/ I sapofutur në fushë, shënon golin e dytë Uajnaldum.

53’ Ndëshkohet me karton të verdhë Rakitiç, për një top të prekur me dorë në mesfushë.

51’ Ter Shtegen bën një pritje fantastike ndaj Van Dijk, duke ndalur golin.

46’ Nis pjesa e dytë në “Anfield”. Klop e nis menjëherë me zëvendësim. Mbetet në dhoma Robertson, në fushë Uajnaldum.