Futboll Ndeshjet Live Sport

LIVE/ Liverpool-Barcelona, mbyllet pjesa e parë. “Të Kuqtë” në avantazh

Luhet mbrëmjen e sotme, ndeshja e kthimit në gjysmëfinalen e Champions League, mes Liverpulit dhe Barcelonës, këtë herë në “Anfield Road”.

Pas fitores së thellë 3-0 në takimin e parë nga ana e katalanasve, tashmë me pak kujdes, kalimi për në finale duket një formalitet.

Nga ana tjetër, ekipi i Klop, me asgjë për të humbur, por me mungesat e Salah dhe Firminjos, do të provojë me të gjitha forcat të arrijë të përmbysë këtë disavantazh me 3 gola.

LIVE | Liverpul-Barcelona 1-0 (0-3)

GOL: Origi 7′ /

KOMENTI LIVE

45+3’ Provon Mesi nga jashtë zone, por topi ngjitur me shtyllën.

45+1′ Kartom i verdhë për Buskets, për një faull ndaj Fabinjos.

45′ 4 minuta shtesë.

43’ Provon Robertson nga shumë larg, por devijon Vidal, dhe topi shkon në goditje këndi.

35’ Mane rrëzohet nga Lengle jashtë zonës, teksa shkonte kërcënueshëm drejt portës, por për kryesorin nuk ka asgjë.

23’ Provon Liverpuli me një të djathtë brenda zone, por Pike me kokë largon rrezikun nga porta katalanase.

18’ Kërcënon sërish Barcelona. Kutinjo godet brenda zone me të djathtën, por Alison grushton.

16’ Rast ideal për Mesin teksa gjendet shumë pranë portës, por Van Dijk bën një ndërhyrje fantastike duke ia hequr topin nga këmbët, e duke shpëtuar portën.

14’ Mesi godet me një të majtë të fortë nga brenda zone, por Alison devijon në goditje këndi.

10’ Mane rrëzohet brenda zone, por për gjyqtarin turk Çakër nuk ka asgjë.

7’ GOOOOOL LIVERPULI 1-0/ Zhbllokohet menjëherë sfida. Henderson futet brenda zone dhe godet, por pret Ter Shtegen. Topi në këmbët e Origit, që nuk fal nga pranë portës.

1’ Rasti i parë menjëherë për Liverpulin. Shaqiri jep një pasim brenda zone, por çohet në goditje këndi nga mbrojtja.

1′ Nis ndeshja në “Anfield Road”.