Champions League Futboll Sport

LIVERPOOL BËN MREKULLINË/ Barcelona “KAPITULLON” në “Anfield” (VIDEO)

Liverpuli ia doli të përmbushë mrekullinë e madhe në ndeshjen e kthimit të gjysmënfinales në Champions League ndaj Barcelonës.

Teksa kishin humbur të parën 3-0 në “Camp Nou”, në shtëpi arritën edhe fitoren e çmendur 4-0.

Ndeshja nisi që në minutën e 7-të me një gol të Origit për ekipin e Klop, dhe të kuqtë morën zemër. Gjithsesi, raste pati edhe Barcelona me Mesin dhe Kutinjon, por Alison mbajti portën të paprekur.

origi

Në të dytën, i sapofutur në fushë, Uajnaldum shënoi dy gola të shpejtë, në minutat 54 dhe 56, dhe riktheu shifrat në baraspeshë totale. Barcelona u duk e dorëzuar, dhe ishtë sërish Liverpuli që sulmonte.

Përmbysjen e madhe e solli sërish Origi, me një gol që erdhi nga goditja e këndit, dhe i kapi të gjithë tek Barcelona të papërgatitur. Deri në fund, arritën të mbajnë këtë rezultat dhe tashmë Liverpuli është finalistja e parë, dhe Barcelona pëson një përmbysje të çmendur.

Pas fitores së thellë 3-0 në takimin e parë nga ana e katalanasve, tashmë me pak kujdes, kalimi për në finale duket një formalitet.

Nga ana tjetër, ekipi i Klop, me asgjë për të humbur, por me mungesat e Salah dhe Firminjos, do të provojë me të gjitha forcat të arrijë të përmbysë këtë disavantazh me 3 gola.