I pakategorizuar

“LUFTA” PËR “KËPUCËN E ARTË”/ Mbappe luan shansin e fundit në Ligue 1, ja sa gola duhet të realizojë

Sonte në mbrëmje do të zhvillohet java e fundit në kampionatin francez, ku do të vendoset edhe fituesi i “Këpucës së Artë” për sezonin 2018-2019.

Kjo pasi Mbappe i PSG-së është i vetmi që mund të kalojë Messin, por i duhen 5 gola (ose 4 për ta barazuar).

PSG është shpallur kampion prej kohësh dhe sonte do të luajë në transfertën e Reims, kundërshtar që nuk ka më asnjë objektiv.

Në skuadrën e teknikut Tuchel pritet të ndihmojnë Kilyan Mbappe të realizojë të paktë katër gola për të barazuar Lionel Messin në garën për “Këpucën e Artë”.

Argjentinasi ka realizuar gjithsej 36 gola, ndërkohë që ylli francez e ndjek me 4 gola më pak.

Për t’u shpallur fitues i çmimit “Këpuca e Artë”, Mbappe i duhet të shënojë plot 5 gola.

Në rast se barazon Lionel Messin, do ta ndajnë së bashku me argjentinasin këtë trofe.

Mbetet për t’u parë mbrëmjen e sotme në sfidën Reims-PSG, që fillon në orën, se çfarë do të bëjë sulmuesi francez dhe se kush do ta fitojë “Këpucën e Artë” të këtij sezoni.

Related posts

DASHURIA PËR ZIKALTRIT/ Nainggolan zbulon arsyet pse i tha “jo” dy gjigantëve të Premier League

Isa.Autor

DHUNA NDAJ ARBITRIT/ Arrestohen KATËR persona. Nga Presidenti i Kamzës tek tifozi (DETAJE)

bora.autor

MILANI NUK HEQ DORË/ Kërkon MEDOEMOS të sjellë një SULMUES në “San Siro” (FOTO)

bora.autor

Leave a Comment