Futboll Sport

MESSI APO RONALDO? Statistikat nxjerrin “Pleshtin” 118 ndeshje më pak (FOTO)

Mesi apo Ronaldo? Ronaldo apo Mesi?, kjo është një pyetje që çdo njeri që ndjek sportin e bën.

Talenti dhe ato që ata japin në fushën e lojës, janë të jashëtzakonshme. Ronaldo ndaj Interit plotësoi kuotën e 600 golave personal në karrierë, ndërsa Mesi e bëri dje me një supergol ndaj Liverpulit.

Në foton e mëposhtme, tregohen statistikat e tmerrshme të dy lojtarëve. Fotoja tregon në cilat ndeshje janë shënuar golat e 100-të, 200-të deri tek i 600-ti dhe duket se Mesi ka të njëtin numër gola, por me 118 ndeshje më pak.

E vetmja gjë që është e sigurtë, duket se lojtarët edhe pse mosha ikën do të vazhdojnë të shënojnë ende shumë gola.

Related posts

OLAYINKA GËZON SKËNDERBEUN/ Mesfushori nigerian drejt Bundesligës. Ja sa mund të përfitojnë korçarët

Delo.autor

LIVE/ Shokohet Polonia, ish-sulmuesi i Milanit dyfishon shifrat për Senegalin (VIDEO)

Sadik.Autor

DO TË JETË PJESË E KAMPIONATIT TË BURGUT/ Por shikoni limitin e veçantë që i vendosin Ronaldinhos

Delo.autor

Leave a Comment