Futboll Premier League Sport

PAS BARAZIMIT NË PAQE ME BRIGHTON/ Emery konfirmon: Është marrë vendimi që të largohet…

Trajneri i Arsenal Unai Emery thotë se Arsenal ka prodhuar mjaftueshëm raste për të shënuar, por në fund ka barazuar pasi Brighon ka zhvilluar një ndeshje të madhe.

“Meritonim të fitonim, por e dinim se ishin shumë mirë në mbrojtje dhe luajtën shumë mirë”.

“Kishim mundësitë tona për të shënuar, si në pjesën e parë, ashtu edhe në të dytën pasi ata barazuan. I përgëzoj për punën e madhe. Ne mundohemi të fitojmë çdo ndeshje në Premier League, por çdo ndeshje është e vështirë dhe sot ishte shembulli më i mirë”.

“Donim të fitonim sot, por barazuam dhe humbëm mundësinë për t’u kualifikuar në Champions League. Tani do të përgatitemi për ndeshjen e kthimit ndaj Valencia-s”.

Gjithashtu, Emery ka bërë të ditur se sulmuesi Danny Welbeck do të largohet në fund të sezonit, duke thënë se: “Kam folur me klubin dhe është marrë vendimi që ai të largohet”.

Welbeck ka luajtur vetëm 14 ndeshje me “Topçinjtë” në këtë sezon, që është karakterizuar nga dëmtimet. 28-vjeçari u transferua tek Arsenal nga Manchester United në 2014-ën për 16 milionë sterlina.

Ai do të largohet pas 126 paraqitjesh dhe 32 golash të shënuar në pesë sezone me londienzët. Nuk dihet akoma se ku do të transferohet sulmuesi, i cili është përfolur për një kalim te Newcastle në ditët e fundit.

Related posts

Isco gëzon tifozët e Realit, nuk largohem nga Madridi

Sadik.Autor

EURO 2020/ Kosova “provë force” ndaj rivalëve direkt në grup

Delo.autor

Humbja e Argjentinës, njoftimi i të zhdukurit: “Do të vras veten!”

Isa.Autor

Leave a Comment