Futboll Kategoria Superiore Sport

PAS HUMBJES NDAJ TEUTËS/ Trajneri Gega: Ja arsyeja pse luajta me të rinjtë ndaj “durrsakëve”

Trajneri i Partizanit, Skënder Gega, foli pas humbjes me Teutën në Durrës, ku deklaroi:

Për herë të parë një skuadër kampione përshëndetet nga kundërshtarët…

Surprizë e bukur, i falënderoj çunat e Teutës. Është risi në Shqipëri, dhe ndihem mirë dhe i respektuar.

Lojtarët pa minuta…

Kemi punuar që grupi që luajti pjesën e parë, t’i jepej mundësia e duhur. Aktivizuam edhe lojtarë me moshë të re. Jam i kënaqur me pjesën e parë. Patëm raste për të kaluar në avantazh. U goditëm te një vend ku ishte dikush me moshë të re. Ishte një ndeshje pa presion për të marrë maksimumin. Kjo nuk është për nënvlerësim të kampionatit, por qëllim kishim t’i jepnim minuta lojtarëve që s’kanë luajtur, edhe pa dalë nga formati ynë.

Partizani i ardhshëm…

Kjo është arsyeja, që këto ndeshje të jemi të kujdesshëm, kur të bëhet grupi final për në Champions dhe për të ardhmen. Nuk kemi krijuar presion te ta, për t’i ngarkuar me përgjegjësinë e rezultatit. Çdo ditë në stërvitje do jemi të saktë në përzgjedhje të largimeve, dhe afrimeve. Do doja që të respektoja sa më shumë këtë grup, por na del punë për të ardhmen.

Juvja dhe PSG janë kryqëzuar sepse nuk kanë respektuar garën, pasi janë shpallur kampion. Mund të kritikoheni ju sot?

Është e drejta e çdokujt për të më kritikuar, por unë jam i pari i kësaj shtëpie. Jam munduar t’i trajtoj të gjithë njësoj. Është pyetur pothuajse çdo javë, për lojtarë që nuk kanë marrë minuta. Por, unë tani do i provoj. Ne luajtëm kundër Teutës, deri pak më parë ka qenë pretendent. Është folur edhe si kandidat për titullin. Në Durrës këtu, kemi bërë një ndeshje jo brilante, por janë situata të ndryshme. Ne i vlerësojmë, por arsyeja pse luajti ky grup sot, është disniveli. Prandaj edhe nuk kanë pasur hapësira më parë.

Related posts

Gattuso, ‘droga’ e Milanit. Kuqezinjtë vijnë me një mentalitet fituesi

Q.Autor

KËRKON TË “BLINDOJË” TRAJNERIN/ Juventusi është gati t’i ofrojë Allegrit kontratë të re…

Delo.autor

“ENGJËLL DHE DJALL”/ “Bomberi” Hernandez realizon autogol me dorë (VIDEO)

Delo.autor

Leave a Comment