Futboll Kategoria Superiore Sport

SFIDA ME KASTRIOTIN/ Ja dy dilema të mëdha për të zgjidhur “Bardheblutë”

Tirana ka dy dilema të mëdha për të zgjidhur deri të shtunën. Çështja e gjyqtarit të ndeshjes me Kastriotin dhe puna e tifozëve janë dy problemet e Tiranës. Teorikisht, klubi duhet të paguajë pesë milionë lekët që ndeshja e kampionatit të luhet me tifozë dhe jo pa përkrahës, ndonëse shenjat janë që nuk do të paguhen paratë dhe stadiumi do të jetë bosh.

kastrioti tirana

Për këtë çështje ende nuk ka një vendim zyrtar nga ana e klubit Tirana. Nga ana tjetër, edhe pse jo zyrtarisht, nuk ka një kërkesë në FSHF për gjyqtarë të huaj. Duke parë sfidën e fundit me Kastriotin, ku gjyqtari e bëri “baltë”, vendësit mendojnë për një gjyqtar të FIFA-s, ose e shumta një gjyqtar të huaj. Kjo do të zgjidhte përfundimisht çështjet dhe dilemat e bardhebluve.

Related posts

Plaku zbulon premion dhe çfarë ka ndryshuar tek Kamza

Sadik.Autor

ZBULON SE ÇFARË U THA LOJTARË PAS HUMBJES NË “CAMP NOU”/ Klopp tregon: Jam krenar për ta dhe që më…

Delo.autor

DEKLARATA BEFASUESE/ Djali i legjendës holandeze Johan Cruyff: CR7 do të mbahet mend si…

Delo.autor

Leave a Comment