Futboll Kategoria Superiore Sport

TIRANA-KASTRIOTI/ Mema synon fitoren për të siguruar mbijetesën (FORMACIONET ZYRTARE)

Tirana dhe Kastrioti luajnë ndoshta sfidën më të rëndësishme të sezonit për të dyja skuadrat, në javën e 34-t të Superiores.

bandicam 2019-05-18 15-56-24-075

Në një “Selman Stërmasi” pa tifozë, bardheblutë e Memës gjenden dy pikë para Kastriotit, dhe një fitore do i shtynte shumë përpara në sigurimin e mbijetesës. Nga ana tjetër, ekipi i Devollit kërkon vetëm fitoren për të pasur më pas vetë në dorë qëndrimin në elitë.

Duke parë rëndësinë e këtij takimi, FSHF ka caktuar gjyqtarë të huaj, për të shmangur në këtë mënyrë polemikat. Mësohet se kjo përballje i është besuar një treshe nga Maqedonia e Veriut, me kryesor Dimitar Meçkarovski.

 

16:30 | Tirana-Kastrioti

 

FORMACIONET

Tirana: Lika, Kërçiku, Turtulli, Imami, Hoxhallari, Maveje, Kobina, Hasani, Oduamadi, Greca, Ngo. Trajner: Ardian Mema

bandicam 2019-05-18 15-56-18-572

Kastrioti: Çekrezi, Husein, Bojom, Çela, Ndreca, Ymeraj, Shehu, Okegubugu, Bardhi, T. Marku, Roxher. Trajner: Bledar Devolli

bandicam 2019-05-18 15-56-51-066

Related posts

MERKATOJA E SUPERIORES/ Laçi skuadra më aktive, ja të gjitha lëvizjet e deritanishme në 10 klube….

Delo.autor

BARCELONA E BËN DALJE COUTINHO/ Dy klube angleze interesohen për brazilianin

Delo.autor

CHAMPIONS/ Man United-Juventus: Allegri aplikon 4-4-2. Dybala sfidon Pogban

Isa.Autor

Leave a Comment