Champions League Futboll Sport

U KUALIFIKUAN ME PËRMBYSJE “TË ÇMENDURA”/ Liverpool-Totteham do luajnë finalen e madhe Champions

Totteham dhe Liverpool do jenë dy finalistët e Uefa Champions League për këtë sezon. Të dyja ekipet u kualifikikuan me përmbysje të çmendura.

Totteham kishte humbur në shtëpi merezultatin 0-1 dhe arriti ta përmbysje në fund duke mposhtur Ajaxin 2-3 në Hollandë.

Një ditë më parë, Liverpooli arriti në finale pasi e eliminoi Barcelonën duke e mposhtur 4:0 në ndeshjen e kthimit gjysmëfinale në Anfield, në një rikthim historik pasi e kishte humbur 3:0 ndeshjen e parë.

Tottenham dhe Liverpool do të luftojnë për kurorën evropiane në finalen e 1 qershorit në Wanda Metropolitano në Madrid.

Pritet që të dëmtuarit nga të dy skuadrat të rikthehen për finalen e madhe.

Related posts

U ZYRTARIZUA TEK KOMBËTARJA -U-17/ Trajneri Bulku: Tek Shqipëria e Rejës do të jem…

Delo.autor

BOLOGNA-INTER/ Pas një krosimi nga Bastoni, bomberi Lukaku mposht me kokë portierin Ravaglia (VIDEO)

Delo.autor

KUPA E BOTËS/ Spanja shënon golin e parë ndaj Iranit

Sadik.Autor

Leave a Comment