Sport Të tjera

KALON NË ÇEREKFINALE TË “MINSK 2019″/ Boksieri kosovar mposht italianin Mangiacapre

Patriot Behrami ka fituar ndeshjen e radhës dhe ka kaluar në çerekfinale në Lojërat Europiane “Minsk 2019″

Boksieri i ri nga Kosova ka fituar përballjen ndaj italianit, Vincenzo Mangiacapre, i cili ishte medalist i bronztë në Lojërat Olimpike Londra 2012.

Ishin gjyqtarët që vendosën për fitoren e kosovarit, duke fituar me rezultat të ngushtë 3-2.

Behrami u tregua i talentuar dhe i fortë edhe në ndeshjen e parë ku shënoi fitore bindëse ndaj kroatit Marko Zheljko.

Në këtë ndeshe, Patrioti triumfoi 4-0, në kategorinë deri në 69 kilogramë, duke e detyruar disa herë gjyqtarin të numërojë.

Related posts

GJEN ZËVENDËSUESIN E DE JONG/ Ajax gati të ofrojë shifrën rekord për yllin e “Los Blancos”…

Delo.autor

LIVE/ KASTRIOTI dhe KAMZA duan “ilaçin”, skuadrat luajnë për maksimumin

Isa.Autor

Allegri flet për Bonuccin: Kam patur…

Sadik.Autor

Leave a Comment