Ndeshjet Live Sport

LIVE/ Kupa e Amerikës: Luhet ndeshja Katar-Argjentinë, rezultati 0-1

Luhen mbrëmjen e sotme, dy ndeshjet e fundit në grupin B të Kupës së Amerikës.

Argjentina dhe Katari, të dyja me nga një pikë pas dy ndeshjes, përballen në “Arena do Gremio”, në një takim që për bardhekaltrit kërkohet vetëm fitorja, për të shmangur një turp, që do i linte pa kualifikuar për në fazën tjetër të kompeticionit.

Por, edhe nëse fitojnë, mendjen do e kenë edhe nga takimi tjetër, mes Kolumbisë dhe Paraguait. Kolumbianët i kanë fituar dy sfidat e para, dhe e kanë të sigurt vendin e parë në grup. Por, nëse Paraguai fiton, Argjentina edhe me një fitore hipotetike, do mbetej në vendin e tretë, duke shpresuar kështu që të kualifikohej si një nga dy vendet e treta më të mira.

 

LIVE | Katar-Argjentinë 0-1

GOL:  / Lautaro Martinez 4′

LIVE | Kolumbi-Paraguaj 0-0

 

FORMACIONET

sgsd

kio

Related posts

ÇFARË STRATEGJIE/ U larguan 3 më të mirët, por LAÇI vazhdon të SHKËLQEJË

Isa.Autor

KËRKON PËRFORCIME TË MËDHA/ Inter mendon rikthimin e bujshëm, Lukaku “sponsorizon” belgun e tij…

Delo.autor

BEFASON MILANI/ REFUZON 60 milionë euro nga klubi anglez për mesfushorin

Isa.Autor

Leave a Comment