Ndeshjet Live Sport

LIVE/ Katar-Argjentinë, starton sfida e shpresës

Luhen mbrëmjen e sotme, dy ndeshjet e fundit në grupin B të Kupës së Amerikës.

Argjentina dhe Katari, të dyja me nga një pikë pas dy ndeshjes, përballen në “Arena do Gremio”, në një takim që për bardhekaltrit kërkohet vetëm fitorja, për të shmangur një turp, që do i linte pa kualifikuar për në fazën tjetër të kompeticionit.

Por, edhe nëse fitojnë, mendjen do e kenë edhe nga takimi tjetër, mes Kolumbisë dhe Paraguait. Kolumbianët i kanë fituar dy sfidat e para, dhe e kanë të sigurt vendin e parë në grup. Por, nëse Paraguai fiton, Argjentina edhe me një fitore hipotetike, do mbetej në vendin e tretë, duke shpresuar kështu që të kualifikohej si një nga dy vendet e treta më të mira.

LIVE | Katar-Argjentinë 0-0

Related posts

Përjashtimi i peshëngritjes, Qerimaj akuzon rëndë: Drejtuesit e KOKSH-it janë militantë të LSI

Sadik.Autor

FLET “TOPI I ARTË” I TË KUQVE/ Pogba do të ishte më i miri në botë nën menaxhimin e Fergusonit

Isa.Autor

PLAS TEK INTERI/ Spalletti SHERR dhe KACAFYTJE me lojtarët gjatë stërvitjes pas humbjes

Isa.Autor

Leave a Comment