Futboll Ndeshjet Live

LIVE/ Portugali-Holandë, starton sfida

Po luhet finalja e Ligës së Kombëve, mes Portugalisë dhe Holandës. Të dy skuadrat do të kërkojnë të fitojnë për herë të parë trofeun, duke u futur kështu në historinë e kësaj lige.

E gjithë vëmendja në sfidën e sotme do të jetë padyshim te mbrojtësi Van Dijk si dhe Kristiano Ronaldo, të cilët janë pretendentët kryesor për të fituar “Topin e Artë” këtë sezon./

Triumfi në finalen e sotme, do të vendosë shumë për sa i përket “Topit të Artë”. Kjo përballje zhvillohet në stadiumin “Dragao” të Portos, teksa Portugalia shikohet si favorite për të fituar. Të dy trajnerët kanë bërë publike edhe formacionet zyrtare, ku nuk mungojnë suprizat.

20:45| PORTUGALI – HOLANDË 

FORMACIONET ZYRTARE:

PORTUGALIA: Rui Patrisio, Ruben Dias, Rafahel Guerreiro, Semedo, Fonte, Danilo, Bernardo Silva, Uilliam Karvalho, Bruno Fernandes, Kristiano Ronaldo, Guedes.

HOLANDA: Silesen, De Ligt, Vand Dijk, Dumfries, Blind, Berguijn, Vijnaldum, De Run, De Jong, Depai, Babel.

Related posts

ZYRTARE/ FSHF-ja vendos përfundimisht, njihuni me Grupet A dhe B të Kategorisë së Parë

Isa.Autor

Kosova bënë zvendësimin e parë ndaj Shqipërisë. Ne loje Edon Zhegrova. Del Rashica

Sadik.Autor

LIGA E KOMBEVE/ Hidhet SHORTI, Shqipëria me fat, Kosova në grup “ferri”

bora.autor

Leave a Comment